Premiérka na úrovni redaktorky - katastrófa

Autor: Ľubomír Olach | 14.3.2011 o 14:57 | (upravené 14.3.2011 o 17:52) Karma článku: 5,34 | Prečítané:  498x

Taký slabý rozhovor ako bol včera v relácii O 5 minút dvanásť si ani nepamätám. Pani redaktorka tam akoby ani nebola. O tom ako sa vedie rozhovor možno na základe včerajšieho výkonu  povedať, že nemá ani šajnu. Treba však zdôrazniť, že ani pani premiérka za ňou veľmi nezaostávala.

Keď hneď na začiatku rozhovoru prišla reč o situácii v Líbyi pani Iveta Radičová sa tvárila veľmi profesionálne. Otázku o najťažšom rozhodnutí v jej živote zahovorila s tým, že ešte situácia na bezletové nebo nad touto krajinou nedozrela a tak sa vlastne divák nedozvedel v čom spočívalo to jej najťažšie rozhodnutie. Pani redaktorka to nechala bez povšimnutia a ani nezaregistrovala, že pani premiérka, keď spomenula krajiny, ktorých sa situácia bezprostredne týka menovala aj Rumunsko a Bulharsko. Človek by takýto nedostatok u premiérky a ani redaktorky naozaj nečakal. Na otázku o vyvodení zodpovednosti pána ministra Uhliarika za netransparentný tender pani premiérka hovorila čosi o lacnejšom očkovaní detí a pani redaktorka nebola schopná na to niečo povedať. Podobne to bolo pri otázke o prepúšťaní železničiarov. Najskôr pani premiérka urobí z ministra dopravy Jána Fígeľa hlupáka, ktorému dá prepracovať domácu úlohu, aby sa pred občanmi predstavila ako tá čo bojuje proti prepúšťaniu, aby nakoniec tento projekt viac menej v tej istej forme o pár dní schválila. Pani redaktorka opäť zostala ticho. O otázke okolo stavby diaľnic je už škoda sa rozpisovať. Podľa toho čo povedala ich nedostávame ani do roku 2020. V podstate celý rozhovor vyznel ako monológ pani premiérky bez zasahovanie redaktorky. Takúto servilnú nadprácu tuším ani v STV hneď tak nepamätajú a to je už čo povedať. Ak si takto nové vedenie STV predstavuje zvýšenie kvality spravodajstva tak boh s nami a zlé preč.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?